Anasayfa Hakkımda İletişim

Porselen Laminalar
Zirkonyum Kaplamalar
Kompozit Veneerler
Beyazlatma
İmplant
Ortodonti
Diş Eti Düzenlemeleri
Sedasyon
Acil Durumlar
Çocuk Ağız Diş Sağlığı
Altın Oran
Hekime Sorun

Beyazlatma (Bleaching)

beyazlatmaRenkli gıdalar, asitli içecekler, çay, kahve ve sigara gibi maddeler zaman içinde dişlerin doğal beyazlığını kaybetmesine sebep olur. Zamanla dişler sararır ve renkleri koyulaşır. Bleaching işlemiyle dişlerin renklerinde 5 ila 10 ton açılma sağlanarak doğal bir beyazlık elde edilir.

Beyazlatma tedavisi ofis tipi ve ev tipi beyazlatma olarak iki şekilde uygulanır. Ofis tipi beyazlatma yaklaşık 1 saat sürer ve sonuç hemen gözlenir. Ev tipi beyazlatma ise kişinin evde hekiminin önerisi doğrultusunda kullanacağı ev kiti ile yapılır. Ev kitinin içeriği kişiye özel ince şeffaf yumuşak plaklar ve beyazlatma ürünüdür. Evde yapılan beyazlatma ile ofis tipi beyazlatma desteklenmiş olur ve bu sayede kalıcı sonuç elde edilir.

1950’lerden bu yana uygulanan beyazlatma işleminin dişlere ve genel sağlığa herhangi bir zararı tespit edilmemiştir. Diş hekimlerinin uyguladığı profesyonel beyazlatma işlemi son derece etkin ve güvenilir bir yöntemdir.

Beyazlatma işlemi sonrası birkaç gün koyu çay, kahve, kırmızı şarap ve asitli içecekler gibi renkli gıdaların tüketilmesini minimuma indirmek gerekir. Sigara kullanımı da önerilmez.

İnternal Bleaching (Devital Bleaching)

Kanal tedavisi görmüş veya canlılığını kaybetmiş dişlerin rengi gitgide koyulaşır ve kararır. Diğer dişlerden daha koyu ve farklı görünen bu dişler estetik olarak rahatsız edici olabilir. Bu tip renkleşmelerde dişin  içinden müdahale etmek gerekir. İnternal bleaching ile dişin içinden beyazlatma işlemi yapılarak renginin açılması sağlanır.

© 2018 Pınar Ardıçoğlu - powered by rexa

Bu web sitesinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.