Anasayfa Hakkımda İletişim

Porselen Laminalar
Zirkonyum Kaplamalar
Kompozit Veneerler
Beyazlatma
İmplant
Ortodonti
Diş Eti Düzenlemeleri
Sedasyon
Acil Durumlar
Çocuk Ağız Diş Sağlığı
Altın Oran
Hekime Sorun

Pınar Ardıçoğlu

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldu. Meslek hayatına ilk adımını Ankara’da attı. Daha sonra İstanbul’a yerleşerek ortodonti kliniğinde, sonrasında da estetik işlemlerle ilgili çalışmalar yapan önemli kliniklerde çalıştı. Bunların ardından implant ve cerrahi kliniğinde klinik şef ve başhekim olarak görev yaptı. Hem cerrahi vakaları hem de estetik amaçlı yapılan tedavileri bir arada yürüttü. Bu sayede kişinin tedaviden beklenti ve ihtiyacını her açıdan değerlendirmeyi ve doğru yönlendirmelerle ideal sonuca ulaşan tedaviler yapmanın mümkün olduğunu deneyimledi. Mesleki eğitim ve seminerlerde katılımcı ve bazılarında da uygulayıcı hekim olarak bulundu. Cerec sistem ve dental lazer üzerine çalışmalar yaptı.

Mesleki deneyimleri ve aldığı eğitimler doğrultusunda implant, ortodonti, porselen laminalar ve konservatif tedaviler üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Şu anda hastalarının her türlü teşhis ve tedavileriyle muayenehanesinde ilgileniyor.

"Hekimin, tüm tedavi sürecini kendine uygulanır gibi önemsemesi ve özen göstermesi gerekir. Meslek etiğini benimsemiş her meslektaşım gibi ben de, bana başvuran herkese bu prensiple yaklaşıyorum.

Canlı doku üzerinde tedavi uygularken dar ve hareketli dokularla çevrili bir alanda estetik ve beğenilen bir sonuç elde etmek de tedaviyi doğru sonuçlandırmak kadar önemlidir. Estetik bakış, çok yönlü ve kreatif bir zemin gerektirir. Bu nedenle diş hekimliğinin pozitif bilime dayalı bilgi ve araştırmalarını sanat ve estetik öğelerle güçlendirmek gerekir. Ağız içi dar ve kapalı bir alandır. Ancak kişinin tüm bedeniyle ve psikolojisiyle yakından ilintili ve etkilidir. Bunun bilincinde olarak kişinin gülüşüne pozitif etkisi olan tedaviler amaç ediniyorum.

Çoğu zaman ağız içi ve dişleriyle ilgili tek bir şikayetle başvuran kişilerin birden çok tedavi ile istediği sonuca ulaşabileceğini görüyorum. Yani “ön dişlerimden memnun değilim” diyen kişinin ön dişlerinden şikayeti hem renkleri hem çapraşıklığı hem de dişetinin fazla görünürlüğü olabiliyor. Ya da asimetriler veya diş eksiklikleri de buna eşlik edebiliyor. Kişi bazen “gülüşümü beğenmiyorum” derken sebebinin ne olduğunu farketmemiş de olabiliyor. Böyle durumlarda hekimin çok yönlü görüşü önemlidir. Yani multidisipliner dediğimiz birkaç tedavi yönteminin bir arada uygulanması gerekiyorsa bunu hastaya anlatarak kombin tedavilerin bir arada yapılması en doğru olandır.

Bu şekilde çok yönlü bakış açısı gerektiren ve estetik öğelerle beslenerek sanat ve bilimin buluştuğu bir alandır diş hekimliği. Mesleğimi çok sevdiğimi ve her zaman büyük bir zevkle yaptığımı bilen ve güven ve samimiyetlerini eksik etmeyen tüm hastalarıma teşekkürlerimi sunuyorum."


Aşağıdaki konular hakkında hekimimize başvurabilir, hekimimizden bilgi alabilirsiniz:

© 2018 Pınar Ardıçoğlu - powered by rexa

Bu web sitesinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.