Anasayfa Hakkımda İletişim

Porselen Laminalar
Zirkonyum Kaplamalar
Kompozit Veneerler
Beyazlatma
İmplant
Ortodonti
Diş Eti Düzenlemeleri
Sedasyon
Acil Durumlar
Çocuk Ağız Diş Sağlığı
Altın Oran
Hekime Sorun

Ortodonti (Tel Tedavisi - Invisalign)

ortodontiOrtodonti, dişsel veya çeneler arasındaki iskeletsel sorunların tedavisini sağlar. Erken ortodontik müdahalelerle, çocukluk döneminde tespit edilen bazı sorunların ileri yaşlarda tedaviye gerek kalmayacak şekilde önlenmesi de mümkündür.

Ortodontik tedavi her yaşta uygulanabilir. Tedavi süresi 3 ay ile 30 ay arası değişebilir. Pekiştirme tedavisi ile dişlerin tedavi sonrasında tekrar bozulmaları da önlenir.

Özellikle yetişkin ortodontisi şekil olarak güzel ancak çapraşık olan dişlerinden estetik açıdan şikayeti olan kişiler için kaplama ve protezlere alternatif bir tedavi yöntemidir. Ortodontik tedavi ile dişler doğru konumlarına hareket ettirilir. Bu sayede düzeltilen dişlerin doğal halleri de korunmuş olur.

Çapraşık dişlerde fırçanın ulaşamadığı yerlerde plak ve diş taşı birikmesi, çürük ve dişeti problemlerine, ağız kokusuna sebep olur. Ortodontik tedavi ile bu tip hijyen sorunları da ortadan kaldırılır.

Alt ve üst çene ilişkisi bozuklukları (alt veya üst çenenin fazla önde veya arkada olması gibi), alt ve üst dişlerin kapanış bozuklukları gibi sorunlar çene ekleminde sebep olduğu problemler nedeniyle eklem, baş ve boyun ağrılarına sebep olabilir. Bunun dışında yine bu sorunlar etkin çiğnemeyi önlediği için mide ve sindirim problemlerine de yol açar. Ortodontik tedavi ile düzeltilen dişlerle bu sorunlar ve sebep oldukları problemler de ortadan kaldırılabilir. Yine bu sorunların sebep olduğu konuşma bozuklukları da düzelir.

Ağız solunumu, parmak emme, kalem ısırma, uzun süre emzik kullanımı gibi alışkanlıklardan kaynaklı bozukluklar, kaybedilmiş dişler nedeniyle devrilmiş veya kaymış dişler, ayrık veya sıkışık dişler ortodontik tedaviyle tedavi edilebilen durumlardır.

invisalign yöntemInvisalign Yöntem

Hafif çapraşıklıklarda braket ve tel takılmadan yapılan tedavi yöntemidir. Kişiye özel, takılıp çıkarılabilen şeffaf plaklar kullanılır. Bu plaklar 15 günde bir yenilenir.

© 2018 Pınar Ardıçoğlu - powered by rexa

Bu web sitesinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.