Anasayfa Hakkımda İletişim

Porselen Laminalar
Zirkonyum Kaplamalar
Kompozit Veneerler
Beyazlatma
İmplant
Ortodonti
Diş Eti Düzenlemeleri
Sedasyon
Acil Durumlar
Çocuk Ağız Diş Sağlığı
Altın Oran
Hekime Sorun

Porselen Laminalar (Yaprak Porselenler - Laminate Veneer)

poselen laminalarDişlerin sadece ön yüzeyine ince bir tırnak veya kontak lens kalınlığında yapılan güçlendirilmiş porselen yapraklardır. Dişlerin şekil, renk, boyut ve konumlarında istenilen değişikliklerin yapılmasını sağlar. İnce ve yarı geçirgen olması ise doğal görüntü sağlar.

Mock-up

Estetik amaçla yapılan tedavilerde en çok kişinin sonuç hakkındaki kaygısı ve aklındaki soru işaretleri ön plana çıkar. Bunun için kişinin sonucu test etmesini sağlayan mock-up yöntemi uygulanır.

Kişiden alınan ölçü üzerinde diş hekimi ve diş teknisyeni, onun beklentisi doğrultusunda dişlerin olabilecek son haline yakın görüntüsünü oluştururlar. Oluşturulan bu tasarım, kolay sökülebilen malzemelerle kişinin dişlerine aynen uygulanır. Bu örnek uygulama, olası sonucun test edilmesi niteliğindedir. Bu işlem sayesinde kişinin beklentileri birebir görülür, yapılacak dişlerinin dudak ve yanaklarıyla ilişkisini, mimikleri sırasında nasıl görüneceğini hasta hekimiyle birlikte değerlendirir ve beklentilerini hekimiyle konuşur. Kişi ne istediğini ağız içindeki geçici materyallerle üç boyutlu olarak değerlendirir. Sürpriz bir sonucun yaratacağı stres de ortadan kaldırılmış olur. Ortak bir sonuca varıldıktan sonra geçici materyaller dişlerin üzerinden çıkarılır ve porselen lamina yapımına başlanır.

Porselen laminalar hafif aralıklı dişler, hafif çapraşık dişler, beyazlatma işleminin işe yaramayacağı renklenmiş dişler,kırık dişler, aşınmış dişler, şekil bozukluğu olan veya yüzeyi bozulmuş yıpranmış dişlere uygulanabilir.

poselen laminalar

© 2018 Pınar Ardıçoğlu - powered by rexa

Bu web sitesinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.